VZDĚLÁVÁNÍ

   
 

      

Informací v každé oblasti lidské činnosti přibývá neuvěřitelným tempem. Platí to i pro oblast cvičení.

Řada výzkumů v posledních letech jednoznačně potvrdila, že většina civilizačních chorob je důsledkem nevhodného životního stylu a na prvním místě je vždy citován nedostatek pohybu. Pohyb dnes již není tak samozřejmou činností, jak se může na první pohled zdát. Řada osob, které hledaly ve cvičení cestu ze svých obtíží, se po zahájení pohybové aktivity namísto zlepšení svého stavu dočkala hrubého poškození svalů, šlach, vazů a kostí. Na ohromném zvýšení zájmu běžné populace o jogging v osmdesátých letech v USA vydělali nejvíce ortopedové, protože značná část nepřipravených, naprosto nezkušených běžců si touto aktivitou způsobila vážná poškození kolenních, hlezenních a kyčelních kloubů.

Omezili jsme svůj pohybový projev na minimum. Sedíme za volanty aut, před blikajícími obrazovkami televizorů, postáváme ve výtazích a na zastávkách hromadné městské dopravy, poleháváme v křeslech a na pohodlných pohovkách. Náš dříve tak bohatý pohybový režim se omezil na sezení, stání a ležení. Svalový systém není u většiny lidí  využíván ani na 30% jeho skutečných možností.

Lepší vzhled a hezčí, souměrná, sportovně vypadající postava zvýší sebevědomí a důvěru ve vlastní schopnosti. Lidé, kteří pravidelně cvičí, se zpravidla dožívají vyššího věku, méně trpí nemocemi a problémy s pohybovým aparátem, jsou výkonnější a tím i úspěšnější ve své profesi.

         

 

Semináře a přednášky o zdravém životním stylu pro firmy, sportovní organizace i skupiny zájemců -  čtyř až šestihodinové semináře (dle domluvy a zájmu i delší), které mohou být po konzultaci s objednavatelem akce sestaveny na míru pro klientelu ve Vaší firmě, či jiném zařízení (akreditovaná pracoviště, zdravotní zařízení, dietologická pracoviště, školy atd). Obsah seminářů může být po dohodě zaměřen k obecným i speciálním  otázkám zdraví, cvičení ve fitcentru, ke správné technice provádění posilovacích cviků, k otázkám zdravé výživy, k prevenci zranění, k aplikaci cvičení při snaze o odstranění obezity a všech problémů s obezitou souvisejících (tělesná hmotnost a její hodnocení, kompozice těla, výskyt obezity, příčiny vzniku a rozvoje, druhy obezity, dopady obezity na zdraví, ovlivňování disproporční formy obezity, způsoby odstraňování, vhodné a nevhodné programy na snižování hmotnosti, využití posilování v prevenci a při odstraňování obezity, sociální a psychologické problémy a potíže spojené s cvičením obézních, obezita žen středního a staršího věku, poruchy příjmu potravy-jako jsou anorexie a bulimie, bigarexie, posedlost vzhledem, dysmorfofobie....),  k otázkám posilování žen a reakce na zátěž u ženského organizmu, včetně specializace na ženy perimenopauzální a postmenopauzální,  specifika posilování  dětí a starších osob, cvičení při různých problémech a potížích s pohybovým aparátem apod. Dále oblast anatomie, kineziologie, typologie, antropometrie – vše ve vztahu k pohybové aktivitě a správnému životnímu stylu.

 

Odpověď na veškeré dotazy a bližší informace získáte písemně nebo telefonicky.

tel : +420 602 748 683 nebo ( +420 604 864 047 )

 

Hodně sil, času a peněz investuje řada lidí do domácnosti, zařízení, podniků, vybavení kanceláří, do provozu své firmy…na své tělo zapomínáme nebo se ho snažíme ošidit nebo nám připadá každá investice příliš vysoká…

Informace jsou, v každé oblasti lidské činnosti, považovány za nejdražší a nejcennější zboží. Poradenství v oblasti životního stylu je velmi cenné a může ušetřit spoustu času, starostí a přivést člověka na správnou cestu, dovést do cíle s co nejmenšími ztrátami, což je pro život a zdraví mnohem důležitější, než v jiném oboru.